2024
MycoMedica – MycoTour PRO
Vitální houby a bylinné recepty v praxi
2024
Gynekologie v TCM
30 let jsem pracovala jako zdravotní sestra. Počátkem roku 2016 jsem udělala první krůček před svou dlouhou cestou a přihlásila se do školy Tradiční čínské medicíny v Praze, studium jsem dokončila na podzim roku 2021.
Přiznám se, že jsem o Tradiční čínské medicíně moc nevěděla. V přípravném ročníku, který naše škola má, jsem poprvé pochopila, co jin a yang skutečně znamená. Do té doby jsem vyšetření terapeutem čínské medicíny ani akupunkturu nikdy nepodstoupila. A jak mě napadlo se do školy tradiční čínské medicíny přihlásit?
V rámci sebevzdělávání zdravotníků mě na jednom semináři zaujala přednáška o čínské medicíně, především díky jejímu celostnímu přístupu. Souhrou okolností moje starší dcera tehdy vyhledala pomoc čínské medicíny s problémem, se kterým si moderní medicína, kromě hormonální léčby, nevěděla rady.
Vždy jsem měla potřebu hledat alternativní cesty k uzdravení svých dětí, které byly často nemocné, náchylné k respiračním onemocněním. Věděla jsem, že nahrazovat antibiotika jinými antibiotiky je jen začarovaný kruh (přestože vím, že bez nich se často neobejdeme). Ale chtěla jsem svým dětem pomoci – aby neonemocněly „zase“ – pracovat na jejich imunitě (řečeno terminologií moderní medicíny). Terminologií čínskou říkáme, že je potřeba zpevnit „wei qi“, tzn. vrstvu obrany.
Svým nadšením ze studia jsme také ovlivnila svého partnera lékaře, který si doplnil vzdělání v akupunktuře. A nyní se vzájemně skvěle doplňujeme. 🙂